Je veľmi dôležité, že pri prenájme skladovacích priestorov načo dávať pozor, čomu sa venovať, aby sme s prenájmom boli  nakoniec spokojný? V akých prípadoch budeme potrebovať skladovacie priestory a akým kritériám musia tieto  miestnosti odpovedať. To sú pre nás základné otázky, na ktoré teraz sa pokúsime odpovedať.

V prvom rade, keď hovoríme o skladoch hneď myslíme na veľké sklady, kde s nakladacími vozidlami z veľkých rámp sa nakladá materiál uložený na paletách. To platí väčšinou len pre veľké firmy, ktoré vyrábajú rôzne tovary na predaj. Tu, ale nás môže napadnúť, že aj v súkromnom živote sa môže vyskytnúť taká situácia, kedy by sme potrebovali  prenajať jeden menší sklad. Príklady na tento prípad je sťahovanie na dlhšiu dobu mimo bydliska, skladovanie nejakých sezónnych materiálov alebo výbavy alebo povedzme nejaký materiál nechceme vyhodiť z určitých citových dôvodov.

Veľa takých malých a stredných firiem existuje, ktoré tiež nepotrebujú mohutné sklady a postačia im aj menšie priestory na uskladnenie materiálu.

Ako si máme vybrať skladovacie priestory, aké sú kritériá?

Keď sklad hľadá súkromná osoba pre vlastnú potrebu bude mať iné kritériá ako podnikateľ, majiteľ začínajúcej firmy.

Dôležité je pre firmu premyslieť, že sklad kde sa má nachádzať, v akom frekventovanom mieste s akým rýchlym prístupom, aké sú podmienky na parkovanie  a garážovanie vlastných aut a podobne aj pre autá zákazníkov. Dôležitá je aj infraštruktúra okolia, v okolí aké populárne obchody a obchodné domy sa nachádzajú, kde poprípade sa môže predávať vlastný skladovaný tovar.

Keď sa jedná o veľkú firmu s vlastnou výrobou bez vlastných skladov odporúča sa prenájom priestorov v priemyselnej oblasti, kde sú aj cesty prispôsobené ťažkým nákladom. Menšie sklady sa môžu prenajať aj inde napríklad aj v administratívnych budovách. Nezabudneme na ďalšie dôležité aspekty prenájmu skladovacích priestorov. Priestory musia byť strážené kamerovým systémom napojené na strážnu službu, musí byť k dispozícii  24 hodín denne fungujúca vrátnica kvôli prístupu na pracovisko.

V prípade ďalších požiadaviek  sa obráťte na majiteľa priestorov ešte pred podpísaním nájomnej zmluvy.